Strona główna » W co warto zainwestować w 2022 roku?

W co warto zainwestować w 2022 roku?

Inwestycje pozwalają nam na osiągnięcie dochodu pasywnego. Wystarczy raz dobrze ulokować pieniądze, a otrzymamy z tego zysk. Wiele osób ufa bankom i skłania się ku inwestowaniu za ich pośrednictwem. Obecnie nie jest to jedyna metoda na osiąganie dodatkowych zysków. Można skorzystać z zarabianiu na udzielaniu pożyczek, handlu czy giełdzie. Która opcja jest najlepsza?

Lokaty bankowe to przeszłość

Jeszcze 2 lata temu powiedzielibyśmy, że lokata w banku to pewny zysk. Nadal można w ten sposób inwestować środki i będą one bezpieczne, nawet jeśli bank ogłosi upadłość, dzięki Funduszowi Gwarancyjnemu. Ale z drugiej strony zysk, jaki możemy uzyskać z lokat nie jest zbyt satysfakcjonujący. Obecnie banki oferują oprocentowanie lokat na poziomie 2-2,5%! W skali roku daje nam to niewielkie kwoty. A same lokaty nie są zakładane aż na rok, a zwykle na 3 miesiące. Dlatego lokata jest świetnym pomysłem na trzymanie środków w banku, których nie możemy wydać, więc ich nie stracimy. Jednak nie przyniesie nam dużych zysków, nawet gdy dużo zainwestujemy.

Inwestycje, które dają realne zyski

Ciekawym pomysłem na inwestycję zawsze była giełda. Aczkolwiek tu bez maklera niestety nie będziemy w stanie inwestować środków. Ponadto nigdy nie mamy gwarancji, że na rynku nie nastąpi tąpnięcie i nie stracimy zainwestowanych środków. Mimo to można powiedzieć, że giełda zawsze była inwestycją, jaka oferowała wysokie zyski. Aż do teraz.

Obecnie można zainwestować w bardziej bezpieczny sposób i uzyskać dwucyfrowe oprocentowanie kapitału. Taką możliwość dają pożyczki społecznościowe. Nie da się ukryć, że w Polsce większość osób prywatnych i przedsiębiorstw korzysta z pożyczek. Zatem popyt na rynku jest spory. Inwestowanie w ten sposób odbywa się za pośrednictwem profesjonalnego portalu. I jest bezpieczne, ponieważ pożyczkodawca, jak i pożyczkobiorca są zweryfikowani przed podpisaniem umowy. Ile można na tym zarobić? Nawet do 24% w skali roku. Co w porównaniu choćby do oprocentowania lokat bankowych, pokazuje nam, jak korzystna jest to stawka. Szukając ciekawych inwestycji, warto zastanowić się nad tą opcją.