Strona główna » Nietypowe inwestycje, które mogą przynieść zysk w 2022 roku

Nietypowe inwestycje, które mogą przynieść zysk w 2022 roku

Jakie nietypowe inwestycje, które mogą przynieść zysk w 2022 roku? Z tym pytaniem borykają się osoby, które chciałyby zainwestować zaoszczędzone przez siebie pieniądze, jednakże chcą one spróbować czegoś nowego, lub niespotykanego. Dla tego też postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej dwóm nietypowym formom inwestycji, które mogą przynieść wam zyski w 2022 roku.

Inwestycja w działa sztuki oraz antyki

Jedną z nietypowych form inwestowania pieniędzy, jest inwestowanie w różnego rodzaju dzieła sztuki oraz antyki. Dlaczego? Ponieważ po pierwsze ich wartość raczej nie spadnie, po drugie im będą one starsze, tym więcej zyskają one na wartości. A w międzyczasie mogą one stanowić świetną ozdobę naszego domu, mieszkania czy też biura. Inwestowanie w nie ma jednak pewną sporą wadę, a mianowicie są one drogie same w sobie. Kolejnym ich minusem jest także to, że na rynku jest bardzo dużo ich podróbek, przez co odróżnienie oryginału od podróbki może być trudne, i wymagać odpowiedniej wiedzy. Dla tego też dzieła sztuki oraz antyki należy kupować tylko ze sprawdzonego źródła. W przeciwnym razie narażamy się po prostu na stratę pieniędzy, często z resztą bardzo dużą.

Inwestycje w alkohol rzemieślniczy

Tak, jest to, jak najbardziej możliwe. W jaki sposób? Bardzo prosty, a mianowicie kupujemy beczkę danego alkoholu, a następnie spisujemy z gorzelnią, od której ją kupiliśmy, że dajmy na to, że po trzech latach ona ją od nas odkupi? W ten sposób możemy zyskać nieco gotówki. Jest też inna opcja mówiąca, że możemy sami sprzedać tę beczkę- w ten sposób możemy ją sprzedać za wyższą kwotę. Możemy ją też zachować dla siebie. Wadą tego typu inwestycji jest to, że tak naprawdę jesteśmy skazani na zakup beczki przez gorzelnię po ich cenach. Dlaczego? Dlatego że w Polsce ten rynek praktycznie nie istnieje, a najlepiej opłacalne aukcje tego typu znajdują się w Wielkiej Brytanii, przez co transport mógłby być nieopłacalny. Niemniej jednak jest to dosyć stabilna, a co za tym idzie bezpieczna inwestycja naszych pieniędzy.