Dostępne w sklepach gotowe garnitury to szeroka gama modeli i wzorów do wyboru. Chociaż jest ich sporo, nie zawsze można znaleźć wśród nich garnituru idealnego. Właśnie dlatego warto postawić na takiego producenta, który będzie mógł wykonać poprawki i dopasować ubranie do klienta.

Dobry garnitur – czyli jaki?

Takie pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn, którzy kupują garnitur po raz pierwszy lub też zależy im na zamówieniu takiego, który rzeczywiście cechuje się wysoką jakością.

Chociaż najczęściej jakość kojarzy się z zaporową ceną, to jednak warto pamiętać, że obecnie można także kupić świetne modele bez przepłacania – sprawdzony producent garniturów może zaprezentować modele na każdą kieszeń.

Najważniejsze cechy dobrego garnituru:

  • wykonany z wysokiej jakości materiałów, na przykład z wełny
  • dopasowany do sylwetki
  • zapewniający komfort ruchów
  • wytrzymały i trwały
  • w stylu dopasowanym do mężczyzny
  • w twarzowym kolorze

Na zakupy warto zatem wybrać się po dokładnym zapoznaniu się z najważniejszymi zasadami doboru garniturów, aby wiedzieć, na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę, na przykład na szerokość marynarki czy wykończenie spodni.

Garnitur na wymiar – bezpośrednio w sklepie

Każdy producent garniturów może zaoferować je w wielu różnych krojach i rozmiarach do wyboru. Właśnie dlatego podczas zakupów warto poświecić czas, aby przymierzyć różne modele i wybrać taki, który będzie leżeć najlepiej.

Zdarza się jednak, że ubranie w żadnym rozmiarze nie pasuje idealnie, na przykład ma za długie rękawy albo nogawki. Wówczas dodatkowym atutem będzie możliwość wykonania poprawek bezpośrednio w sklepie.

Ile powinien kosztować dobry garnitur?

Ceny garniturów są naprawdę zróżnicowane, dlatego też trudno wskazać na jedną cenę. Zazwyczaj modele wykonane z wysokiej jakości wełny będą kosztowały około 600-2000 złotych.

Aby kupić dobry garnitur taniej, warto przede wszystkim polować na okazje. Wiele takich okazji można znaleźć na stronie producenta garniturów Filip Lebelt pod adresem filiplebelt.com. Wielu producentów i sklepy z garniturami systematycznie organizują akcje promocyjne, podczas których można zakupić stylowe ubrania nawet o ponad połowę taniej.

Kategorie: Garnitury